MURATPAŞA'NIN KUPA AVCISI MELEKLERİ

Hentbol Bayanlar Süper Ligi'nde mücadele eden ve 'Paşa'nın Melekleri' olarak adlandırılan Muratpaşa Belediyespor'da forma giyen Nur Ceren Akgün, Didem Hoşgör ve Fatma Ay, spor hayatlarındaki 14 yılda ulusal ve uluslararası arenada 19 kupa kazanarak, elde edilmesi zor bir başarıya imza attı.

Hentbol Bayanlar Süper Ligi'nde şampiyonluk hedefiyle mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, son üç sezon kazandığı kupalarla Türkiye'de elde edilmesi zor bir başarı gösterdi. 'Paşa'nın Melekleri' olarak adlandırılan takım, son üç sezon art arda Süper Lig, 2 Türkiye Kupası şampiyonluğu, 2 de Süper Kupa kazandı. Challenge Cup'ta Türkiye'de ilk kez finale yükselme başarısı gösteren takım olan Muratpaşa Belediyespor, Avrupa'da da iki kez ikincilik elde etti.

SÜPER LİG'DE SON ÜÇ YILDA 10 KUPA

Paşa'nın Melekleri 2007 yılında Birinci Lig'de namağlup birinciliği elde edip, şampiyonluk kupasını kaldırarak başlattığı başarı serüveninde son üç yıl kazandığı 10 kupayla hentbola damgasını vurdu.

Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Birol Ünsal, Türkiye'de hentbolda birçok anlamda ilki gerçekleştiren kulübün kazandığı başarıların tesadüf olmadığını dile getirdi. Son üç yılda kazandıkları 10 kupayla önemli başarı gösterdiklerini aktaran Ünsal, Türkiye'de aynı başarı performansını gösteren başka kulüp bulunmadığını söyledi. Kulübün son üç yılda hentbol A milli ve genç milli takımlarına en fazla oyuncu gönderen takım özelliği taşıdığına dikkati çeken Ünsal, Paşa'nın Melekleri'nde Nur Ceren Akgün, Didem Hoşgör, Fatma Ay'ın kulübün kuruluşundan itibaren forma giydiğini anlattı. 

KARİYERLERİNDE 14 YILDA 19 KUPA

Ünsal, Muratpaşa Belediyespor'un altyapısından yetişen üç oyuncunun da ilkokul düzeyinde başladıkları hentbolda, birlikte oynadıkları takımlarda yaş kategorilerine göre Türkiye şampiyonaları ve Süper Lig'de dahil olmak üzere 14 yılda 19 kupa kazandıklarını kaydetti. Takımın elde ettiği başarıda üç oyuncunun performansının da etkili olduğuna dikkati çeken Ünsal, şöyle konuştu:

"Altyapıdan yetiştirip, başka kulüplere transfer ettiğimiz çok sayıda oyuncumuz var. Üç oyuncumuz kulüpte aralıksız forma giydi. Üç oyuncu da çocuk yaşta hentbola başlayıp, 2007'den itibaren elit düzeyde forma giyiyor. Üç sporcumuzla takımın kazandığı başarıları birlikte yaşadık. Türk hentbolunda ilkleri başardığımız için mutluyuz."

TÜRKİYE'DE 10 KUPADAN 8'İ

Oyuncuları hakkında bilgi veren Ünsal, Nur Ceren'in hem A milli takımda hem de plaj hentbolu milli takımında forma giydiğini anlattı. Didem'in A milli takımda ve kulübünde uzun yıllar forma giyecek vazgeçilmez oyuncular arasında yer aldığını belirten Ünsal, hentbolda kaleci sıkıntısını milli takımda ve kulübünde uzun yıllar forma giyerek yansıtmayacak yeteneğe sahip olduğunu dile getirdi. Ünsal, "Son üç yılda Türkiye'de kazanılabilecek 10 kupanın 8'ini müzesine getiren kulübümüzde bu üç oyuncumun çok büyük katkısı var. Hedefimiz mutlaka bir Avrupa kupasını kazanmak" dedi. 

HEDEF AVRUPA KUPASI

Altyapıdan yetişen Nur Ceren, Didem ve Fatma, spor kariyerlerinde Muratpaşa Belediyespor A takımında kazanılan 10 kupanın yanı sıra, birlikte oynadıkları takımda liseler, yıldızlar, gençler, üniversiteler Türkiye şampiyonluğu olmak üzere 9 kupanın da sahibi olduklarını söyledi. Takımda sol kanat oyuncusu Nur Ceren, son üç yılda kazandıkları kupaların yer aldığı kulüp müzesine bu yıl da hem lig kupasını hem Türkiye Kupası'nı hem de Avrupa Hentbol Federasyon Kupası'nı eklemeyi hedeflediklerini söyledi.

'TÜRKİYE'İN EN İDDİALI TAKIMIYIZ'

Paşa'nın Melekleri'nde sol oyun kurucu Didem ise kazandıkları başarılarla Türkiye'nin en iddialı bayan hentbol takımı olduklarını söyledi. Kazandıkları başarılar için zor ve emek isteyen bir süreçten geçtiğini anlatan Didem, "Bu süreçte okulumuzdan geri kaldık, ailemizle yeterince vakit harcayamadık ama arkadaşlarımla kazandığımız kupalarla rekor kırdık. Son üç sezon çok sayıda kupa kazandık. Biz kupa avcısıyız" diye konuştu. Muratpaşa Belediyespor'un kalecisi Fatma da altyapıdan A takıma ilkokuldan itibaren birlikte oynadığı arkadaşlarıyla yeni kupalar kazanmak istediğini anlattı.