MELEKLER ALMANYA YOLCUSU

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası çeyrek final ilk maçında Pazar günü deplasmanda Alman ekibi Buxtehuder SV’yle oynayacak olan Muratpaşa Belediyespor, bugün (Cuma) havayoluyla Hamburg’a gidiyor

İki antrenman yapacaklar

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası çeyrek final ilk maçında pazar günü Alman ekibi Buxtehuder SV’yle oynayacak olan Muratpaşa Belediyespor, bugün (Cuma) havayoluyla Almanya’ya gidiyor. EHF Kupası’nda İspanyol ekibi Balonmano Bera Bera’yı eleyerek çeyrek finale yükselen Paşa’nın melekleri bugün (Cuma) 06.10’da Hamburg’a giderek kampa girecek. Hamburg’da bugün(Cuma) Türkiye saatiyle saat 19.00’da ilk antrenmanını yapacak olan Muratpaşa Belediyespor, yarın (Cumartesi) saat 16.00’da da ikinci antrenmanın ardından maç saatini bekleyecek.

Moralli gidiyorlar

Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında önceki gün Kastamonu Belediyespor’u 36-27 mağlup eden Paşa’nın melekleri, Almanya yolculuğuna moralli gidiyor. EHF Kupası çeyrek final ilk maçında Almanya deplasmanından avantajlı bir sonuçla dönmeyi hedefleyen Muratpaşa Belediyespor’da sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor. Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Birol Ünsal, Buxtehuder SV’nin Avrupa tecrübesinin bulunduğu belirterek, “Rakibimiz 2001-2002 ve 2003-2004 sezonlarında EHF Kupası’nda final oynamış bir ekip. Almanya’da oldukça zorlu bir karşılaşma oynayacağız” diye konuştu.